ویندوز ۱۰

به تازگی مایکروسافت اقدام به انتشار یکی از بهترین و با ثبات‌ترین نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۰ کرده ‌که شامل ویژگی‌های جدید و جالبی است. به باور تحلیلگران، این نسخه با ویژگی‌های جدید خود یک پلتفرم یکپارچه را شکل داده ‌و به کلی بازی را به نفع مایکروسافت تغییر خواهد داد.

 آنچه در نسخه جدید انتشار یافته از سری نسخه‌های آزمایشی ویندوز ۱۰ از سوی مایکروسافت جدید و جذاب است، این است که مایکروسافت در این نسخه همه چیز را‌ کامل یکپارچه کرده و ارائه می‌دهد. در این نسخه شاهد بهینه سازی و بهبود ابزارهایی نظیر Action Center، منوی Start و Task bar هستیم.

همچنین عملکرد دسکتاپ‌های مجازی به همراه Task View و روان سازی نما و عمل Continuum را باید به عنوان تلاش نهایی مایکروسافت برای جذاب ساختن محیط سیستم عامل جدید خود ارزیابی کرد. همراه شدن ابزارهایی جدید برای ایمیل و تقویم از این نسخه یک نسخه هوشمند، باثبات و یکپارچه ساخته است.

494550_181

بگذارید نگاهی به تغییرات جدید ویندوز ده به شکل جزئی تر داشته باشیم. یکی از جالب ترین تغییرات در این نسخه جدید یعنی Build 10061 این است که منوی استارت و Task bar هردو قابلیت گرفتن نمای شفاف و یا هماهنگ شدن با رنگ تصویر پس زمینه ویندوز به شکل خودکار را دارا هستند. همچنین در منوی استارت قابلیت جا به جایی برخی آیکون ها برای دسترسی بهتر، همچون دکمه Power وجود دارد:

494551_391

در مورد Continuum باید گفت که بهنه سازی عملکرد این سیستم منجر به آن شده است که به سادگی و بدون هیچ اشکالی کل محیط ویندوز با تبلت سازگار شود و تغییر اندازه Task View، منوی استارت و کورتانا و Notification Area به شکل خودکار صورت پذیرد. همچنین اکنون میتوان قبلاز بوت ویندوز ۱۰ را در حالت Tablet اجرا کرد.

همچنین Task View اکنون شامل امکانات جدید و بهینه شده قبلی از جمله نمایی بسیار زیبا تر از قبل است و نمای Thumbnail به همراه دکمه های Close کارایی این ابزار را دوچندان کرده است. در ویندوز ۱۰ اکنون به تعداد بی نهایت و بدون محدودیت میتوان دسکتاپ مجازی ایجاد کرد:

494552_876

همچنین افزوده شدن ابزارهای جدید برای ایمیل و تقویم در این نسخه با نمای سه پنل، بهبود در عملکرد و بهره گیری از فرامین حرکتی هوشمند یا Smart Gesture یکی از بهترین ابزارها را برای کاربران آن ارائه کرده است. نمای Notification Area نیز که روز به روز با تکامل ویندوز ۱۰ بهتر شده اکنون در بهترین حالت خود قرار گرفته است:

494553_423

اما اهمیت انتشار نسخه جدید ویندوز ۱۰ در چیست؟ تا کنون انتشار نسخه های آزمایشی ویندوز ۱۰ بسیار متنوع و پراکنده بوده است. نسخه های قبلی همواره نوسان مایکروسافت در ارائه ابزارهای جدید و ایجاد سیستم باثبات رابه نمایش میگذاشت. اما نسخه جدید تمامی ایده های مایکروسافت را به همراه یک سیستم یکپارچه و با ثبات ارائه کرده است و برای اولین بار شاهد نوسانات قبلی مایکروسافت نیستیم.

ویندوز ۱۰ تقریبا به کمال خود رسیده است و از آنجایی که شایعه قوی مبنی بر انتشار آن در ماه جولای وجود دارد، شاید این آخرین نسخه آزمایشی این ویندوز باشد. از همین روی است که دیدن یک سیستم یکپارچه و با ثبات با تلفیق ایده های جدید و جذاب در این نسخه از ویندوز در آخرین روزهای تکامل این سیستم عامل میتواند نشانه قوی بر این باشد که اینبار مایکروسافت با قدرت وارد بازار شده است و به عقیده بسیاری از تحلیلگران ویندوز ۱۰ به همین ترتییب میتواند تا حد زیادی بازی را به نفع مایکروسافت تغییر دهد و همه شکست های قبلی این شرکت در ویندوز ۸ را از یاد ببرد.

دانلود ویندوز ۱۰ بزودی از تهران ورلد

دانلود ویندوز تن بزودی از تهران ورلد

دانلود ویندوز ده بزودی از تهران ورلد

با ما همراه باشید!

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.